Человек нового времени

Богдан вішав локшину

Чим жила країна 14 вересня 2020 року

by

Чим жила країна 14 вересня 2020 року

Богдан вішав локшину. У Держбюро розслідувань (ДБР) сьогодні допитали Андрія Богдана, колишнього главу Офісу президента (ОП). Туди його викликали після озвученої ним у ЗМІ інформації про існування незаконних домовленостей між українською владою з РФ.

За даними ДБР, екс-глава ОП під час слідчих дій заявив, що озвучені ним факти не мають документального підтвердження: «На офіційному допиті свідок повідомив, що такою інформацією не володіє, підтверджень і доказів у нього немає, а про можливі незаконні дії українських посадових осіб він дізнався з відкритих джерел і засобів масової інформації».

Сам же Богдан, стоячи під ДБР, заявив таке: «Я ніколи не повернуся до Офісу президента Зеленського. І допомагати або співпрацювати з ним не збираюся. Але якщо буде запит від України, від українців, то, звичайно, всі свої знання, можливості, енергію кину на те, що щоб країна розвивалася і процвітала»...

І Венедіктова брехала? Вигнаний з СН депутат Гео Лерос опублікував відповідь заступника генпрокурора Гюндуза Мамедова про те, що затриманим у Білорусі «вагнерівцям» (яких СБУ виманювало в Україну, але через позицію ОП операція, ймовірно, зірвалася, що у Зеленського заперечують) повідомили про підозру в участі в «ДНР» і «ЛНР».

Депутат також звинуватив генпрокурора Ірину Венедіктову у брехні: «Венедіктова заявляє, що їй невідомо про спецоперацію із затримання "вагнерівців", яку, ймовірно, зірвав Зеленський і Єрмак, але ось відповідь її заступника... Я впевнений, що ви [генпрокурор] цю справу читали, тому все-таки розумієте, про що мова, просто вкотре покриваєте злочини своїх спонсорів».

А я — вкотре — опишу ситуацію з Covid-19 у країні:

Читайте також:

https://images.weserv.nl/?q=85&w=115&url=https://nv.ua/system/opinion_authors/avatars/000/011/144/original/c9194a817cb3bd710d6659785d2fb820.png?stamp=1

Йосиф Зісельс
Друга хвиля пандемії коронавірусу. Що відбувається в Україні та світі?

Захворюваність залишається високою. За минулу добу коронавірус в Україні виявили у 2462 осіб, зафіксовано 33 летальних випадки, 650 пацієнтів одужали.

Від початку місяця в країні щодня фіксують понад 2 тис. нових випадків зараження Covid-19. 11 і 12 вересня показник перевищив 3 тис., причому в першому випадку стався рекорд — за добу захворіло 3144 людини.

Загалом за весь час пандемії в Україні захворіло 156 797 осіб, з них 69 543 одужали, летальних випадків — 3211...

На Тернопільщині — рекордище. За минулу добу найбільше нових випадків зараження Covid-19 виявили в Тернопільській (одразу 352 заражених — абсолютний рекорд для регіону), Харківській (269 нових випадків) і Одеській (205) областях.

У Тернополі поліція склала вже 57 протоколів щодо керівників шкіл і садків за ігнорування обмежень червоної зони карантину...

Школа в епоху Covid. У Києві від початку навчального року коронавірус виявили у 179 школярів і 97 вчителів. Через хворобу викладачів на карантин закрили дві школи Оболонського району. Ще 133 класи в 56 школах перевели на дистанційне навчання через хворобу учнів.

А в Києві за минулу добу зафіксували 168 нових випадків зараження коронавірусом, 45 пацієнтів одужали, троє померли...

Відсьогодні столиця живе в «помаранчевій» карантинній зоні. Втім, за словами мера Віталія Кличка, школи будуть продовжувати працювати в певному форматі і в таких умовах. У разі змін класні керівники оперативно проінформують всіх батьків...

Помаранчевий настрій. У Києві нині заборонили: роботу закладів розміщення (хостелів, турбаз), крім готелів; діяльність розважальних закладів і ресторанів вночі; планову госпіталізацію (крім допомоги породіллям і вагітним, екстрених випадків, онкологічної та паліативної допомоги); роботу спортзалів, фітнес-центрів (крім тих закладів, які можуть забезпечити перебування не більше 1 людини на 10 кв. м приміщення); прийом нових змін у дитячих таборах і санаторіях, зокрема в передмістях Києва.

Особливі умови рекомендовані для навчальних закладів: викладачам у школах і вишах — носити захисні щитки навіть під час занять; скоротити чисельність груп у ПТУ і вишах — вона не повинна перевищувати 20 осіб.

З'явилася інформація, що мер Харкова Геннадій Кернес перебуває в комі, — у нього вкрай складна форма коронавірусу...

У Зеленського розізлилися на Дніпро й Одесу. Поліція відкриє кримінальні провадження в разі виникнення спалахів коронавірусу через проведення масових заходів до Дня міста в Одесі і Дніпрі.

В Офісі президента заявили, що в цих населених пунктах «зібралися десятки тисяч людей без засобів індивідуального захисту і дотримання карантинних норм», проте досудове розслідування розпочато тільки в Одеській області.

«Організатори свят повинні понести адміністративне покарання у розмірі 170 тис. грн, а в разі, якщо епідеміологічне розслідування встановить причинно-наслідковий зв'язок між цими святкуваннями і збільшенням кількості хворих на коронавірусну інфекцію або смертністю від цієї хвороби, — буде відкрито кримінальне провадження», — заявили на нараді у Володимира Зеленського.

До речі, за Одесу:

Труханов непереможний? Чинного мера Одеси Геннадія Труханова (фігуранта розслідувань НАБУ, між іншим) на місцевих виборах готові підтримати 61% жителів міста серед тих, хто визначився з вибором. Такі дані опитування КМІС (27 серпня — 8 вересня, 1200 респондентів).

З таким результатом Труханов може перемогти вже в першому турі. Друге місце посідає кандидат від ОПЗЖ Вадим Рабінович (8%), третє — кандидат від Слуги народу Олег Філімонов (5,5%).

Серед партій, які можуть пройти в Одеську міськраду, лідирує трухановська Довіряй ділам: її готові підтримати 46,6% виборців. Далі йдуть ОТЗЖ - 17%, СН - 9,1% і ЄС - 5,6%.

А Кабмін затвердив правила організації і проведення виборів в умовах карантину. Все очікувано: температурний скринінг на вході в приміщення для голосування, антисептик, розмітка для дотримання дистанції, потік на вхід і на вихід розділять, прибирання дезінфекційними засобами раз на чотири години...

Вибори на Донбасі поки не переглянуть. Спікер ВР Дмитро Разумков виключив перегляд постанови Ради про місцеві вибори на цьому пленарному тижні. Він додав, що внести зміни в ухвалений документ на цьому етапі «дуже складно», оскільки це може поставити під сумнів організацію місцевих виборів.

Раніше ВР вирішила, що голосування відбудеться на всій території України, крім окупованого Росією Криму та непідконтрольних районів Донецької та Луганської областей (поки ті не будуть повністю звільнені). Потім Леонід Кравчук, представник України в ТКГ, повідомив, що росіяни погрожують заблокувати обмін полоненими, розмінування і роботу нормандського формату, якщо Україна не змінить цей документ. Після зустрічі радників нормандської четвірки в Берліні 11 вересня представник РФ Дмитро Козак сказав, що сторони домовилися, що найближчим часом ВР відкоригує своє рішення. В Офісі президента цю інформацію не підтвердили...

А Кабмін сьогодні ухвалив проект закону про Держбюджет на 2021 рік. Тепер ним займеться Рада. Раніше прем'єр Денис Шмигаль заявляв, що в бюджет закладається курс близько 29 грн/$ і дефіцит на рівні 6% ВВП...

І для фіналу:

Без МВФ можна, але не потрібно. Аналітики одного з найбільших американських інвестбанків Goldman Sachs у своєму спецзвіті поставили запитання: чи зможе Україна жити без підтримки МВФ? Їхня відповідь: зможе, але за це доведеться заплатити курсом гривні й уповільненням економічного зростання.

Пам'ятайте про те, що принесло вам вчора, живіть сьогоденням і сподівайтеся на майбутнє.